Rozčísnutý čas Marka Frauwirtha - PŘEDPRODEJ

NOVINKA PŘEDPRODEJ

Život mladého muže Marka Frauwirtha, který, tak jako ostatní, toužil po radosti, štěstí a lásce, se naplnil v pouhých 28 letech. 17. listopadu 1939 byl popraven nacisty ve skupině devíti studentů a studentských funkcionářů. Marek Frauwirth však v té době již nebyl studentem, ani studentským funkcionářem, navíc byl cizím státním příslušníkem. Jeho domovem bylo Slovensko. Přestože všechny ostatní zahraniční studenty zatčené 17. listopadu 1939 propustili, Marek Frauwirth mezi nimi nebyl.

Proč se dostal do skupiny popravených? Co předcházelo jeho zatčení? Byla to zrada nebo náhoda? Autor této knihy Jozef Leikert si tyto otázky a mnohé další klade již téměř třicet let. Mnohá fakta objasnil a doplnil, po dalších pátrá. Výsledkem jeho obdivuhodné badatelské práce jsou poutavé příběhy mladých lidí z doby temna a nesvobody, které nesmějí zůstat zapomenuty.

Formát: A5
Počet stran: 176
Vazba: pevná

ISBN 978-80-88162-21-6

Termín vydání a expedice: říjen 2021

Poznámka k dodání knihy: Knihu je třeba uhradit nejpozději do 30. 9. 2021. Kniha bude rozesílána ihned po dodání z tiskárny prostřednictvím Zásilkovny - buď na vybrané odběrné místo nebo jako doručení na adresu. Při volbě distribuce zvolte prosím jednu z těchto možností.

290,00 Kč 330,00 Kč