Série CL

Sleva

Audiokniha obsahuje legendární českou detektivku, jejímž autorem je Eduard Fiker. Major Kalaš se svým fámulem Karlíčkem vyšetřují výbuch vlaku, převážejícího velké množství peněz. Podezření na nešťastnou náhodu bere brzy za své a vše směřuje k variantě přepadení. Ale jak se pachatel dostal do zavřeného vagonu hlídaného policejní eskortou? Nedaleko místa činu je navíc nalezena mrtvá dívka. Mají tyto případy souvislost? 

Kniha byla v roce 1970 zfilmována režisérem Josefem Machem pod názvem Na kolejích čeká vrah. S Jiřím Sovákem, Jaroslavem Hanzlíkem a Radkem Brzobohatým v hlavních rolích.EDUARD FIKER (1902 - 1961)
Spisovatel, překladatel, scénárista a zakladatel české detektivky Eduard Fiker studoval strojní a elektrotechnické inženýrství, jazyky a hudbu (působil např. v orchestru Velké operety a divadla Rokoko), v letech 1938 - 1944 byl šéfredaktorem časopisu Rozruch, přispíval např. do Mladé Fronty, později pracoval jako scénárista státního filmu a spisovatel na volné noze. Jeho žena Aloisie roz. Inemannová byla operetní subretou. Napsal více než osmdesát titulů a kromě detektivek byl i autorem rozhlasových her, dobrodružných i humoristických knih, divadelních her a sci-fi románů. Některá svá díla umísťoval do angloamerického prostředí, k čemuž ho vedla snaha nezklamat čtenáře nevěrohodnými reáliemi a také jeho vzor Edgar Walace. Společně s Karlem Čapkem a Emilem Vachkem se stal zakladatelem české detektivní školy, na kterou dodnes navazuje celá řada autorů.

Čte: Martin Zahálka.
Délka: 12 hod. 0 min.

Porušený vrchní celofánový obal

Nakladatel: Tebenas

EAN: 8594177770085

100,00 Kč 279,00 Kč