Anthropoid - příběh československých vlastenců

AKCE - VÁNOČNÍ DÁREK KE KAŽDÉ KNIZE

Nejvýznamnější kniha na téma operace ANTHROPOID z pera badatele Jaroslava Čvančary.

Nově jsou do knihy zařazeny fotografie a dokumenty, který v průběhu posledních pěti let autor získal.

Operace Anthropoid byla nejvýznamnějším odbojovým činem v Evropě v období druhé světové války. Příslušníkům čs. zahraniční armády se podařilo odstranit třetího nejvýše postaveného muže hitlerovského Německa - zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Cestu k tomuto činu, čin samotný i jeho důsledky pro český národ v době války i pro jeho poválečný vývoj mapuje autor Jaroslav Čvančara v této knize.

Na necelých čtyřech stech stranách se odvíjí příběh stovek osobností a rodin československého zahraničního odboje i odboje domácího. Před čtenářem tak vyvstane více než 1200 fotografií a dokumentů jako obrazová paměť národa, přičemž popisky doprovázející snímky vyprávějí ucelený příběh obsahující bezpočet dramatických událostí i drobných antických tragédií. Setkáte se tak s tvářemi lidí, kteří byli ve sém životě postaveni na rozhodující křižovatku - zvolit přežití v protektorátu nebo se podílet na odbojové činnosti aktivním odporem proti okupační moci.

V knize jsou představeny i tváře stojící na druhé straně - zástupci protektorátní moci, Gestapa, SD, Wehrmachtu, složek SS, ale i zrádci a kolaboranti, z nichž mnozí působili po válce opět ve službách jiných pánů.

Druhé doplněné vydání je doplněno o několik desítek fotografií a dokumentů, které autor během posledních pěti let získal. Kniha končí novou kapitolou Paměť Anthropoidu dokumentující péči o památku skupiny ANTHROPOID a všech jejích spolupracovníků do dnešních dnů.

AKCE - DÁREK K VÁNOCŮM

Ke každé knize ZDARMA grafický list Anthropoid na Porchester Gate.

Do poznámky k objednávce napište kód: DAREK-GRAFIKA


Parametry:

Formát: A4
Počet stran: 360
Pevná vazba

ISBN 978-80-88162-22-3

EAN: 9788088162223

520,00 Kč 690,00 Kč